(Flex) Flex (2015)

Producing Live Stream.
Ця невеличка сторінка можливо кому-небудь допоможе зробити собі сервіс, яким можна поширювати свій LiveStream у інтернеті та на телебаченні. Таких відео-сервісів зараз у світі вже безліч (ось перелік найбільш великих у світі), але вони поширюються і поширються, навіть я нещодавно зробив такий Проєкт Desen.BG.

WebCam vs IpCam

Для тих, хто вперше чує слова LiveStream поперше треба з'ясувати різницю між USB-камерою та IP-камерою. USB-камера взагалі не має ніякого IP-протоколу. Вона виробляє серію малюнків у форматі JPEG, які потім драйвер, встановлений на кампутері за допомогою кодека переробляе на стрім, який вже потім відправляється у IP-мережу по якому-небудь протоколу. Ось тут, наприклад, е інструкция, як зробити власну прогу, яка буде кодірувати стрім з USB WebCamera на стрим по IP-протоколу Н264. Сам по собі цей протокол у IP-мережі взагалі може бути який завгодно нестандартний, і достатньо часто у сістемах відеоспостереження використовуються якісь нестандартні протоколи. А наприклад ось тут Этюды на ASP NET2. Наблюдаем за своим домом с работы у мене описана IP-камера, яка дозволяе звертатися до неі своім власним кодом і вичітувати з неі світлини у форматі JPEG. Але більшість сучасних камер дозволяє звертатися до них по сучаснім протоколам, таким як RTP/RTSP.

Крім власної проги кодека у H264 або RTMP, яку можна швиденько зробити самому, існує декілька усім відомих стандарних інструментів, що дозволяють сформувати на кампутері под Windows стандартний RTSP-стрім, в першу чергу це Flash Media Live Encoder, на платформі Android це в першу чергу OS Broadcaster. Якщо ви встановите на свій кампутер Google Hangouts то ви отримаєте те ж саме, що від OS Broadcaster або Flash Media Live Encoder - тільки не до стандартного серверу, що працює по RTSP, а до спеціфічного мультикаст стрім-серверу Youtube.

Щоб ви ще краще це зрозуміли - кампутер + USB-камера + (Google Hangouts / Flash Media Live Encoder / OS Broadcaster) це і є IP-камера, що публікує Live Stream по протоколу RTP/RTSP або RTMP або VP8/WEBM. Більшість сучасних IP-камер передае відео наживо у стандарті H264/AAC, у якому взагалі може транслюватися LiveStream по протоколам RTSP/RTP або RTMP (а також не пов'язаний з LiveSteam формат MPEG-TS).

LiveStream Protocols

Важливо зрозуміти ці три альтернативних засоба кодування Live Stream:

Stream Server

Щоб зробити своїм користувачам Real-time трансляцію (LiveStream-трансляцію, трансляці. наживо) однієї IP-камери недостаньо, бо вона працює лише як точка-точка, тобто один передавач-один приймач. Але для того, щоб зробити Multicast-трансляцію потрібен стрім-сервер, який уміє розсилати відео по будь яким стандартнім протоколам (якими користуються на різних платформах STB для IPTV, Android, Windows, Linux, найрізноманітніші коммунікатори) одночасно тисячам адресатів.

Є декілька всім відомих серверів, наприклад наприкінці цієй сторінці Видео-камеры, видео-чаты и Flash-медиасервера (работающие по RTMP и самописным протоколам) є скріни Flash Media Server, з яким я колись працював. Інший відомий сервер - це бескоштовний RED5, або ще більш популярний платний сервер WOWZA (коштує біля 50 евро на місяць). Ось тут знаходиться загальний бриф можливостей стрим-серверу WOWZA. Існує також декілька іншіх, майже невідомих, безкоштовних стрім-серверів, наприклад Nimble Streamer.

CDN

Для прискорення доставки Video можна використовувати або спеціфічні мережі доставки відео контенту, наприклад Wowza Streaming Cloud, або встановлювати власні сервера, які приймають сигнал від корневого серверу і розповсюджують його далі. Якщо вам потрібно прискорити роздачу власного відео і зробити власну мережу серверів, почніть занурюватися у цю тему зі статті - How to use CDNs and services to distribute live streams (push publishing). Найбільш відомі мережі Akamai, CDNetworks, Amazon CloudFront, Edgecast, Limelight. Але будьте обережні, за багатьма файними словами та малюнками часто приховується звичайне шахрайство. Наприклад, компанія Amazon продає скромну надбудову над FFMPEG за величезні гроші, які потрібно платити за кожний байт, кожну хвилинку. Навіть я писав на скору руку набагато більші надбудови, писав їх просто так, між іншіми прогами, навіть не звертаючи увагу на ті надбудови - Опыт видео-конвертации. А компанія Амазон зробила с подібної надбудови бізнес на мільярди доларів. Тому треба дуже уважно дивитися, що вам намагаються продати.

Own Server vs External service

Якщо не користуватися своїм власним сервером (на якому встановлена програма WOWZA або RED5), то можна скористуватися послугами сторонніх сайтів, які надають через WEB послуши своїх стрім-серверів. Це може бути як бескоштовний сайт (Youtube), так і три найбільших його платних конкурента:

Недоліки чужого стрім-серверу відомі усім - прокрутка чужої рекрами на вашому контенті, величезна цена (бо це найбільш рентабельний інтернет-бізнес), відсутніть API для зовнішнього програмного контролю серверу, постійна модерация вашого контенту незрозуміло ким, можливість повного бану, якісь постійні проблеми щодо незрозуміло чиїх авторських прав, та можливість повного видалення вашого контенту назавжди незрозуміло за що. Тому мій особистий вибір у моїх проєктах - це встановлювати власний WOWZA-сервер.

Players

Щоб програвати LiveStream на Flash-платформі використовується плеер на базі, описанного мною тут - RTMP Player. Але Flash-платформа і компанія Adobe (ака взагалі зараз є власником технологіі Flash і яка проковтнула компанію-девелопера усього інтернет-мультімедіа - компанію Macromedia) є конкурентами інших гравців за наші гроші. Тому всі, кто можливо, намагаються заблокувати Flash-платформу і компанію Adobe, як найбільш поширену платформу - та нам продавати нам щось свое. Ось на цій сторінці розказано про п'ять комерційних плеерів. Плеери та браузери, що працюють напрямки з LiveStream пказані на третьому малюнку. А на другому малюнку показані плеери та браузери, які можуть працювати з LiveStream після того, як він буде перекодірованим а стрім-сервері.Comments ( )
<00>  <01>  <02>  <03>  <04>  <05>  <06>  <07>  <08>  <09>  <10>  <11>  <12>  <13>  <14>  <15>  <16>  <17>  <18>  <19
Link to this page: http://www.vb-net.com/LiveStream/index.htm
<SITEMAP>  <MVC>  <ASP>  <NET>  <DATA>  <KIOSK>  <FLEX>  <SQL>  <NOTES>  <LINUX>  <MONO>  <FREEWARE>  <DOCS>  <ENG>  <MAIL ME>  <ABOUT ME>  < THANKS ME>